'BOOS': Tim Hofman onthult Nederlandse steun aan gewapende kolonisten in Israël
- News
- 'BOOS': Tim Hofman onthult Nederlandse steun aan gewapende kolonisten in Israël
In de nieuwste aflevering van BOOS heeft Tim Hofman schokkende onderzoeksresultaten naar voren gebracht over Christelijk-zionistische organisaties in Nederland. Uit onderzoek van BOOS, Investico en het Nederlands Dagblad blijkt dat organisaties zoals Christenen Voor Israël (CVI) zionistische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever financieel steunen.
Nederlandse organisaties belangrijk voor Israëlische kolonisten
Met de financiële steun van deze Nederlandse organisaties kunnen de kolonisten hun illegale nederzettingen op Palestijns grondgebied uitbreiden. Dit is in strijd in met het internationaal recht gezien de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof.
Een journalist van Investico had in de aflevering een telefonisch gesprek Sondra Baras: oprichter en oud-directeur van de internationale Christelijk-zionistische organisatie Christian Friends Of Israeli Communities (CFOIC). Deze organisatie neemt van verschillende zionistische organisaties donaties aan, zo ook van Christenen Voor Israël. Met het geld dat CFOIC ontvangt, zouden er volgens Hofman zelfs drones en kogelvrije vesten gefinancierd worden voor de kolonisten. Volgens Baras is het partnerschap van CFOIC met Christenen Voor Israël "heel erg belangrijk". "We werken nauw samen met Christenen Voor Israël", aldus Baras. Daarnaast gaf ze aan dat de mensen van Christenen Voor Israël "geweldige mensen zijn" en "erg van ze te houden".
Israëlische kolonisten geven ontvangen donaties uit aan wapens
Tijdens de BOOS-aflevering werd er ook gesproken met de Israëlische kolonist Nati Rom. De journalist die het telefoongesprek voerde deed zich voor als een donateur. Rom vertelde de journalist wat hij precies van plan was met dat geld. Zo wilde hij het gebruiken om wapens te financieren voor andere kolonisten. Volgens Rom is het ook al goed als hij elke persoon voor de helft of 75% procent kan helpen met de financiering van een wapen. Deze kosten rond de 750 á duizend euro per stuk.
Deze donaties voor wapens kunnen volgens Nati Rom ook gedaan worden via het Nederlandse Stichting Israël Heartland van Arjen Domburg. Ook zei de Israëlische kolonist dat Roger van Oordt, de directeur van Christenen Voor Israël, een hele goede vriend van hem is. Van Oordt zou zelfs "twintig keer" bij Rom thuis zijn geweest. Ook zou Van Oordt Rom in het geheim financieel hebben gesteund. Volgens de kolonist had van Oordt daar "zijn eigen manieren voor" omdat hij met CVI geen publiekelijke financiële steun wilde geven voor wapens.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Tim Hofman in gesprek met CVI
Tim Hofman besloot in de BOOS-aflevering verhaal te halen bij de familie van Oordt. Dit is de familie achter de organisatie Christenen Voor Israël. Hofman ging in gesprek met Sara van Oordt: de vrouw van de kleinzoon van CVI-oprichter Karel van Oordt. Sara van Oordt is binnen CVI verantwoordelijk voor de communicatie en media van de Christelijk-zionistische organisatie. In gesprek met Tim Hofman zei ze "zeker te weten dat CVI niks te maken heeft met wapenfinancieringen voor Israëlische kolonisten". De BOOS-presentator confronteerde Sara van Oordt echter met de opgenomen telefoongesprekken met Nati Rom waarin hij zei dat directeur Roger van Oordt zijn geheime manieren heeft om Rom te steunen. Sara van Oordt vertelde aan Hofman dat dit verhaal haar niet bekend is.
In gesprek met Tim Hofman deed Sara van Oordt enkele bizarre uitspraken. Zo zei ze "dat het beter zou zijn als Israël een soeverein land zou zijn dan dat de Palestijnse autoriteiten, laat staan Hamas het voor het zeggen heeft". Ook vind ze dat de Palestijnen gebukt gaan onder slecht leiderschap terwijl de Palestijnen al decennialang geweld en onderdrukking ervaren van de staat Israël.
Lees ook
Up 2 Date
Israël vermoordt, ondanks wapenstilstand, honderden Palestijnen met bombardementenUp 2 Date
Israël wil bevolking verdubbelen met uitbreiding nederzettingen op GolanhoogvlakteUp 2 Date
Wapenstilstand Gaza wankelt: Israël weigert volgende fase en blokkeert hulpUp 2 Date
Negen landen bundelen krachten om Israël verantwoordelijk te houden: ‘Internationaal recht mag niet verwateren’