Benjamin Netanyahu reist binnenkort naar Hongarije ondanks arrestatiebevel
- News
- Benjamin Netanyahu reist binnenkort naar Hongarije ondanks arrestatiebevel
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu reist op woensdag 2 april naar Hongarije, op uitnodiging van de Hongaars premier Viktor Orbán. Opmerkelijk, want tegen Netanyahu is momenteel een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd vanwege mogelijke oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid.
Orbán weigert Netanyahu te arresteren ondanks arrestatiebevel
Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag beschuldigt Netanyahu van oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid. Samen met zijn voormalig minister van Defensie, Yoav Gallant, zou hij verantwoordelijk zijn voor aanvallen op burgers en het blokkeren van humanitaire hulp. Het Hof vaardigde daarom eerder een internationaal aanhoudingsbevel tegen hem uit. Orbán heeft echter al aangegeven daar niks mee te zullen doen. Sterker nog: hij verwelkomt Netanyahu juist met open armen. Toen het arrestatiebevel bekend werd, noemde Orbán de beslissing van het Strafhof “olie op het vuur” in het Midden-Oosten. Daarom heeft Viktor Orbán ervoor gekozen om Netanyahu uit te nodigen voor een bezoek aan Hongarije.
Internationaal Strafhof kan niks doen
Hongarije is een van de landen die het zogeheten Statuut van Rome heeft ondertekend. Dat is het verdrag dat het Internationaal Strafhof mogelijk maakt. Toch weigert het land het arrestatiebevel tegen Benjamin Netanyahu uit te voeren. Gezien het feit dat het Strafhof geen eigen politiemacht heeft, kan het landen niet dwingen tot arrestaties. Het systeem is afhankelijk van politieke medewerking, en als die ontbreekt, staat het Hof machteloos. De enige consequentie die het negeren van een arrestatiebevel kan hebben is de uitoefening van politieke druk van andere landen.
Innige band tussen Viktor Orbán en Benjamin Netanyahu
Viktor Orbán en Benjamin Netanyahu hebben naar verluidt al jaren een sterke band. Beide rechtse leiders steunen elkaar openlijk op internationaal niveau. Orbán was ook een van de eerste EU-leiders die Israël onvoorwaardelijk bleef steunen ondanks het zware geweld dat Netanyahu gebruikt tegen de Palestijnen. Inmiddels zijn er sinds 7 oktober 2023 volgens Al Jazeera meer dan 50.000 Palestijnen vermoord.
Lees ook
Up 2 Date
Netanyahu stelt stemming over wapenstilstand in Gaza uit, beschuldigt Hamas van dwarsliggenUp 2 Date
Netanyahu noemt VN 'antisemitische moeras' nadat diplomaten massaal vertrekken tijdens speechUp 2 Date
Floyd Mayweather onder vuur na 'opmerkelijke' beelden met NetanyahuUp 2 Date
Internationaal Strafhof wil Netanyahu, Gallant en Hamas-leider Masri vervolgen